Erdem ALTUNTAŞ

ekibimiz-sdutto

Erdem ALTUNTAŞ

Destekli Projeler

_________________________________

Lisans derecesini Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. Yüksek lisans çalışmalarını Süleyman Demirel Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölümü’nde devam ettirmektedir. 

2006 yılında Ege Metalurji firmasında üretim sorumlusu olarak görev almıştır. 2009 yılından itibaren Bileşim Elektrik firmasında tasarım sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır. Burada harici ortam orta gerilim mesnet izolatörlerinin üretiminde termoset polimer hammadde kullanılması ile ilgili Ar-Ge projesinde görev almıştır. 2010 yılında Toros Aydınlatma firmasında Ar-Ge Müdendisi olarak çalışmış, proje geliştirme ve yürütme görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında Optik Aydınlatma Sistemleri firmasına kuruluş aşamasında dahil olmuş, firmada proje ve tasarım sorumluluğu görelerini üstlenmiştir. Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmanın üretimini yaptığı aydınlatma armatürlerinin mekanik ve optik tasarımlarını gerçekleştirmiştir.

Ar-Ge hibe desteklerine başvuru, projelendirme ve uygulama deneyimlerine sahiptir. 2013 yılında yine Optik Aydınlatma Sistemleri firmasında TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge proje desteği kapsamında, ‘Yüksek Performanslı LED’li yol Aydınlatma Armatürü Geliştirilmesi projesinde çalışmıştır. 2014 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği Programı Kapsamında, ‘LED’li yol aydınlatma armatürleri için mercek tasarımı ve üretimi’ ile ilgili hazırladığı proje ile destek almaya hak kazanmış ve LYK Ar-Ge Ltd. Şti.’yi kurmuştur. Bu projeye ait bir adet patent başvurusu (TR 2015/05052) vardır. 2015 yıl sonu itibariyle bu projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Sahip olduğu mesleki sertifika ve aldığı eğitimlerden bazıları şunlardır: ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, Ankara Fizik Mühendisleri Odası’nın verdiği Zemax programı kullanılarak optik sistemlerin modellenmesi, Solidworks CAD ve Solidworks Simülasyon programları ile tasarım ve sonlu elemanlar analizleridir.