Avrupa Araştırma Ağı Nâdir Hastalıklar Araştırma Programları Veri Paylaşımı ve Harmonizasyon Çalıştayı

meeting-intro-1
Tarih: 3-4 Mayıs 2017 Yer: Berlin, Almanya Kayıt için son tarih: 7 Nisan 2017 E-Rare projelerinde yer alan genç araştırmacılar için  seyahat desteğine son başvuru tarihi: 25 Mart 2017   Çalıştay hakkında: Çalıştayda özel oturum, yuvarlak masa tartışmaları, uygulamalı bölümler ve aşağıdaki konularda tartışmalar yapılacaktır. Araştırmacıların, veri paylaşımı ilkeleri ve

Başlangıç

3 Mayıs 2017

Bitiş

5 Mayıs 2017

Adres

Ramada Hotel, Berlin / ALMANYA   Haritayı Gör

Tarih: 3-4 Mayıs 2017

Yer: Berlin, Almanya

Kayıt için son tarih: 7 Nisan 2017

E-Rare projelerinde yer alan genç araştırmacılar için  seyahat desteğine son başvuru tarihi:

25 Mart 2017

 

Çalıştay hakkında:

Çalıştayda özel oturum, yuvarlak masa tartışmaları, uygulamalı bölümler ve aşağıdaki konularda tartışmalar yapılacaktır.

  • Araştırmacıların, veri paylaşımı ilkeleri ve önerilerini nasıl uyguladıkları
  • Veri paylaşımı ve harmonizasyon platformları ve araçları
  • Tümleyici araçlar, platformlar ve hasta katılımı sağlanarak ihtiyaçların belirlenmesi ve bunlara yönelik eylemler
  • Pratik tecrübe

Çalıştay programı ve kayıt koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye http://erare.eu/events/e-rare-workshop-data-sharing-and-harmonization internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çalıştaya katılım desteği:

E-Rare tarafından fonlanan projelerde yer alan genç araştırmacılar (Doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar) seyahat desteğine https://fr.surveymonkey.com/r/2XQZ7SL bağlantısındaki formu doldurarak başvurabilirler. Destek miktarı en fazla 300 Avro olup, sadece 10 araştırmacıya verilecek desteğe son başvuru tarihi 25 Mart 2017’dir.

ERA NET E-Rare hakkında:

E-Rare, Avrupa Araştırma Ağı Nâdir Hastalıklar Araştırma Programları (European Area Network – ERA NET) Konsorsiyumu, 18 Avrupa Birliği üyesi, asosiye ve Avrupa-dışı ülkelerden oluşan 26 fonlayan organizasyonun bir araya gelerek oluşturulmuştur. E-Rare’in en önemli amacı, az miktarda bulunan kaynakların maksimize edilerek, sistematik fonlama ve en iyi uygulamaların değiş tokuşu ile nâdir hastalıklar araştırma alanını geliştirmektir.

Proje ve çalıştayla ilgili sorularınızı TÜBİTAK ERA NET E-Rare Projesi Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e, e-rare@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Daha Fazlası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir