AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARI 3-5 MAYIS'DA PULLMAN KONGRE VE FUAR MERKEZİNDE

Adsız
Kamu, üniversite ve özel sektör başta olmak üzere, ülkenin kalkınma hedefleri doğrultusunda, kurumlar ve kişiler arası bilimsel ve ticari işbirliği zemininin oluşturulması, yapılan hizmet ve faaliyetlerden ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması amacıyla Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı düzenlenecektir. Fuar kapsamında Ar-Ge ekosistemi içerisinde yer alan temel aktörler olan sanayi, üniversite

Başlangıç

3 Mayıs 2017

Bitiş

5 Nisan 2017

Adres

PULLMAN KONGRE VE FUAR MERKEZİ Yenibosna Merkez Mah. 1 Asena Sk. No:15 Bahçelievler / İSTANBUL   Haritayı Gör

Kamu, üniversite ve özel sektör başta olmak üzere, ülkenin kalkınma hedefleri doğrultusunda, kurumlar ve kişiler arası bilimsel ve ticari işbirliği zemininin oluşturulması, yapılan hizmet ve faaliyetlerden ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması amacıyla Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı düzenlenecektir.

Fuar kapsamında Ar-Ge ekosistemi içerisinde yer alan temel aktörler olan sanayi, üniversite ve kamu kurumlarının bir araya getirilerek yapmış oldukları çalışmalar hakkında diğer tarafların bilgilendirilmesi ve işbirlikleri sağlanması amaçlanmaktadır.

Zirve ve Fuar kapsamında;

• Türkiye’de gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin sunumu,

• Ar-Ge’de kamu, özel ve üniversite etkileşiminin artırılması,

• Uluslararası akademik ve bilimsel işbirliklerinin geliştirilmesi,

• Ar-Ge çalışmalarının ticarileştirilmesi gibi, öncelikli konular hakkında farkındalık, bilgi ve ticari paylaşım platformu oluşturulması hedeflenmektedir.

Üniversite, kamu ve özel sektör üst düzey temsilcilerin katılımıyla düzenlenecek panellerde ise dünyada bu alandaki Ar-Ge çalışmalarının istikameti, Türkiye’nin nasıl bir yol izlemesi gerektiği ve bunun için uygulanması gereken politikalar ile aktörler arası işbirliklerinin geliştirilmesi için somut öneriler tartışılacaktır.

Fuar kapsamında üniversiteler ve kamudan araştırma altyapıları ile özel sektör Ar-Ge merkezleri başta olmak üzere özel sektöre tahsis edilecek stantlarda faaliyetlerine ilişkin tanıtım yapılmasına ve ekosistemin güçlendirilmesi kapsamında işbirliklerinin sağlanmasına uygun ortam hazırlanacaktır.

İlgililerin işbirliği görüşmelerini yapabilmeleri açısından küçük toplantı salonları da tahsis edilecektir.

Ülkemizin geleceğinin temel yapıtaşı olarak gördüğümüz Ar-Ge faaliyetlerinin ana platformu olacak uluslararası bu etkinliğe, ekosistemdeki tüm paydaşları özellikle davet ediyoruz.

Etkinliğin kısa tanıtımını görmek için tıklayınız.

Daha Fazlası

Website

http://argezirvesi.org/